Jan 21

אם הוא אוהב איזה שהוא ספורט תקני לו כרטיס למשחק, תבואי עם חולצה של הקבוצה שהוא אוהב ותיקחי אותו לאיזה מסעדת שיפודים כל שהיא אחרי זה.(במיוחד עם הקבוצה הפסידה) אין גבר שאוהב ספורט ואת האישה שלו שלא ייהנה מערב שכזה.

אז רצינו להימנע מקניית מתנות שהופכות להיות מזכרות לברית ונדחסות במעלה הבוידם או במורד הכביסה בחשש שהאישה תיזכר שהגבר שלה לא לבש את המתנה שהשקיע בה אלפי שקלים.
גם יותר מדי יצירתיות לא תמיד תורמת. נכון שהעיקר היא הכוונה אבל למרות זאת כשגבר בן שלושים מקבל מכתביה עם נשיקה עליה זה תמיד יראה לו קצת מגוחך. אז הוא ילטף לך את הראש כמו שאבא מלטף את הבת שלו אבל את לא רוצה לקבל חיזוק חיובי על ההשקעה.
לצלם סרטון של החברים בזמן שהם שיכורים תמיד יכול להיות מצחיק ונחמד, לא דורש יותר מאיי- פון ובקבוק טקילה. שמירה על פרופורציות וקלילות תמיד קוסמת לגברים שהלכו אגם גרדה.
אז אם כל מה שצריך במתנה זה לשמח את האדם שלו אתה קונה את המתנה אז רק צריך לחשוב כמה שיותר פשוט. מה יגרום לבן-אדם שצריך להביא לו את המתנה לשמוח? לא משנה מה זה יהיה זה יעבוד.


Jan 3

הרבה אנשים שואלים את עצמם מה לקנות לגבר, היצור בעל הטעם הכה בררני במתנות, זה אשר אינו מתפשר על פחות מהטוב ביותר וממה שמתאים לו. אם כן, תתפלאו, אך הגבר הממוצע אינו אוהב שקונים לו מתנות ומעדיף לקבל מתנה כלשהי אשר תהיה בפורמט של סכום כספי (כגון צ’ק או תלושי קניה), מתנה אשר ניתן להעבירה הלאה (וכבר קרו מקרים בעבר בהם גברים החזירו בטעות מתנות אשר קיבלו מחבריהם כמתנה לאותם החברים בהזדמנות אחרת), או מתנה אשר ניתן לצרוך אותה (כזו אשר לא תישאר לאורך זמן רב ותעלה סימני שאלה באשר לשימוש בה, קרי בקבוק בושם או וויסקי טוב). אולם גם בתחום הזה ישנם סייגים ותוכלו למצוא מתנות אשר ישמחו את המועמד למתנה לאין ערוך. ראשית, עליכם לשאול את עצמכם מה כרגע מעסיק את הגבר בצורה הכי מהותית ועכשווית- הרי כולנו יודעים כי חייו של הגבר הממוצע בישראל מאוד אינטנסיבים ומלאי תהפוכות ושינויים. זה מתחיל בתיכון, אחר כך הצבא, הטיול, האוניברסיטה, המשפחה, כך שבכל רגע נתון, ניתן להגדיר את הגבר כנמצא באיזשהי תקופה, בה מתרכז תחום העניין העיקרי שלו, וזהו המפתח לקניית המתנה הנכונה עבורה. אנקדוטה נחמדה בנושא קרתה לזוג חברים של עבדכם הנאמן במרכז הארץ, כאשר האישה היתה בחודש השמיני והריונה והגיע יום הולדתו של האב לעתיד המאושר. עבדכם הנאמן ישב וחשב ארוכות על המתנה אשר תהיה מתאימה לחבר, אך קשה היה להתעלם מנושא ההריון שצבע את חיי המשפחה.


Dec 27

יום אחד, בעוד עבדכם הנאמן משוטט לו בקניון, צדה את עינו חנות מתנות לגבר, אשר היו בה תיקים אופנתיים ושווים במיוחד לגברים. כעת הדילמה שהיתה בידי הפכה לכבדה מנשוא- מחד, היתה כאן מתנה לגבר, מאידך, חברי לא יטייל בזמן הקרוב, עקב הלידה הצפויה. במהרה התחיל להתבהר במוחי הקשר בין תיק לבין לידה וכששתי המילים התחברו הידהד אצלי הרעיון של תיק לידה. איזה רעיון מעולה: אכין לחברי תיק לידה. אקנה לו תיק גברי ומסוגנן, כזה שישמש אותו למטרות רבות, ובאמצעות הכנת תיק לידה אקדיש אותו לרגע המאושר המממש ובא. בתוך התיק הכנסתי עוד משהו קטן ומיוחד שעלה במוחי: חבר אחר סיפר לי על חנות הדפסת חולצות בתל אביב קטנה ומיוחד, יחידה במינה, אשר מאפשרת להדפיס חולצות באיכות מאוד גבוהה הן של בד והן דפוס. האמת, שדי הפתיעה אותי העובדה שאי פעם אגש לחנות הדפסת חולצות בתל אביב, כיוון שהייתי בטוח שצריך להזמין את ההדפס ממפעלים הנמצאים בפריפריה ומדפיסים חולצות בסיטונאות. בחנות היו קריקטורות רבות בנוגע ללידה ולאבהות, כך שיכלתי גם להוסיף משהו סנטימנטלי לתיק הלידה שיצרתי. מעבר לכך, הדפסת חולצות בתל אביב הפכה לעניין שבשגרה עבורי בכל פעם שחיפשתי מתנות לחברי הקרובים.


Nov 19

מתנות תמיד כיף לקבל בעיקר אם זה במסגרת יום הולדת. אך להעניק מתנה איכשהו זהו דבר מהנה הרבה יותר.
כולנו סובבים סביב מכרים וחברים שאנו אוהבים. אלא שלא תמיד יוצא לנו להעניק להם מחווה מיוחדת שתבטא את חיבתנו. בשל כך אנו מוצאים כל פעם תירוץ נאה להעניק מתנה כזו או אחרת. לעתים יהיה זה לכבוד גיוסו של החבר, לעתים סיום לימודי התיכון של האח הקטן או קידומו של אבא שלנו בעבודה. כל אירוע משמעותי בחיים שלנו מלווה בחגיגה לרגל האירוע. וזהו גם הזמן הנכון להעניק מתנות.

הדבר הגיע עד כדי כך שכבר נסיעה לטיול אחרי צבא נחשבת לציון דרך בחיים משמעותי. יש כאלו שמתאספים סביב המשפחה עושים ניקוי מרצפות קונים עוגה וממתקים ומחלקים מתנות לאח הצעיר העוזב את המשפחה לשנה על מנת לנדוד בעולם הגדול. גם החברים מתאספים בפאב שכונתי ומאחלים לו ברכת נסיעה טובה. מריבוי המתנות כבר היום אין צורך לערוך קניות לציוד לפני הטיול רק צריך להמתין למסיבות ולחכות שזה יגיע.

אז מה האפשר לקנות לאח הקטן שנוסע לטיול ארוך אחרי צבא?
האפשרויות הם עצומות למדי והרשימה ארוכה. אבל אנו בכל זאת ננסה לענות כך. קודם כל נתחיל בכך שציוד בטיחות כמו ספרינקלרים הם לא בחשבון. ספרינקלרים אולי הם דרך טובה להתגונן אך אין צורך להרחיק עד כדי כך.

האופציה הראשונה הוא לרכוש לו את תרמיל הטיולים שלו.


Oct 11

אתר

במידה ואנו בני המשפחה כולנו יחד נוכל להתאגד ולהחליט על רכישה של תיק איכותי למדי. סביר להניח שהתיק טיולים הישן שלו כבר לא מספק את הסחורה ונשחק ברובו, ולכן יש להעניק לו את המודל האחרון עם מערכות הגב המתקדמות ביותר. אלא איזה תרמיל אנו נקנה באיזה גודל באיזה מחיר? המחירים של תרמילים איכותיים לטיול גדול יכולים לנוע בין 800 ל1200 ש"ח במידה ואנו כמובן משקיעים בתרמיל איכותי ביותר. תרמילים מומלצים הם של חברת גרגורי האמריקנית. חברה זו פיתחה מערכת גב ייחודית במינה המתבססת על הענקת משקל התרמיל על אזור האגן במקום על הגב והכתפיים. הנוחות המרבית יחד עם השימוש הנוח בכיסי התרמיל שנפתחים פעמים רבות גם מהאמצע יבטיחו לאחינו הצעיר טיול מהנה ביותר. אלא שחברת גרגורי מייצרת את התרמילים שלה לפי גבהים ולפי מין המטייל. הדרך. לרוב מידה L היא המידה המקובלת על אלו הנשאים למעל 180 ס"מ מי שפחות מכך סביר להניח שצריך מידה M וכך הלאה.

אלא שאם אין אנו רוצים להשקיע יתר על המידה נוכל תמיד להעניק לו גם תרמיל ליום יום של חברת דויטר או לואו אלפין. תרמיל זה ראוי שיכיל נפח שלא מעל 40 ליטר. בניגוד לתרמיל הגדול שציינו לעיל שרצוי שיהיה מעל 60 ליטר או 70 ליטר. תרמיל זה ישמש את אחינו הצעיר בטיולים הקצרים ושיטוט קליל מבלי להיסחב בתרמיל הגדול.


Recent Posts

May 2022
S M T W T F S
« Jan    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031